SANTIAGO
CHEMIKÁLIE LABORATORNÍ
VYBAVENÍ

PEG

Poly(ethylenglykol) (PEG), jinak známý jako poly(oxyethylen), nebo poly(ethylenoxid) (PEO), je syntetický polyether, který je snadno k dispozici v širokém rozsahu délky a tedy různých molekulových hmotností.

PEG polymery jsou amfifilní, rozpustné jak ve vodě, tak v mnoha organických rozpouštědlech (například, dichlormethan, ethanol, toluen, aceton, a chloroform). PEG o nízké molekulové hmotnosti (Mw <1,000)  jsou viskózní a bezbarvé kapaliny, zatímco PEG o vyšší molekulové hmotnosti jsou voskovité, bílé pevné látky s bodem tání úměrné jejich molekulové hmotnosti.

U PEG polymeru bylo zjištěno, že jsou netoxické a jsou schváleny FDA pro použití jako pomocné látky nebo jako nosiče v různých farmaceutických substancích, potravinách, apod.PEG medicialni aplikace Většina PEG s molekulovou hmotností < 1000 se rychle odstraní z těla v nezměněné podobě s dobou odstranění nepřímo úměrnou molekulové hmotnosti polymeru. Tato klíčová vlastnost v kombinaci s dostupností PEG s širokou škálou různých koncových funkčních skupin a jejich snadnou obměnou, přispívá k širokému použití PEG v biomedicínském výzkumu: podávání léků, tkáňového inženýrství, povrchové funkcionalizaci a mnoha dalších aplikací.

Publikace na dané téma:

1. Cao W. Coordination-responsive selenium-containing polymer micelles for controlled drug release Chem. Sci.,3, 3403-3408 (2012)

2. Xiong L., Shuhendler A.J., Rao J. Self-luminescing BRET-FRET near-infrared dots for in vivo lymph-node mapping and tumour imagingNature Communications,3, 1193 (2012)

Vybrané služby a produkty

Chemikálie a laboratorní vybavení

Santiago laboratorní vybavení se specializuje především na syntézu sloučenin na míru, velkoobjemový nákup chemických surovin a dovoz chemických specialit pro primární akademický výzkum.

Nenašli jste pro Vaši laboratoř, co hledáte?

KONTAKTUJTE NÁS

Import speciálních chemikálií

Počáteční objekt zájmů - syntéza na organických specialit na míru - se rozrostl přes import speciálních chemikálií pro průmyslové účely až po dodávání spotřebního zboží pro chemické laboratoře.

S odbornou profesionalitou nám vlastní, Vám rádi pomůžeme nalézt i ty nejspecifičtější produkty, které se explicitně nenacházejí v naší internetové nabídce.

Kontaktujte nás

Tel.: +420 776 750 591
Fax: +420 227 203 670

info@santiago.cz
 

Působíme po celé ČR.