SANTIAGO
CHEMIKÁLIE LABORATORNÍ
VYBAVENÍ

Ultrazvukové lázně

Rozsah užití ultrazvukových lázní je velmi široký od čištění, přes homogenizaci a odplyňování až po emulgaci.

Naše ultrazvukové čističky a čisticí prostředky jsou optimalizovány pro typickou laboratorní praxi, které dokáží vyčistit i běžně obtížně dostupné místa a dutiny, které nelze jiným způsobem mechanicky očistit.

Proces čištění je podporován čisticí prostředky dodávány k ultrazvukovým lázním. Dokonce i nejodolnější nečistoty jsou tak nadobro odstraněny.
Naše ultrazvukové přístroje jsou vhodné pro laboratorní aplikace, jako např. odplynění HPLC rozpouštědla, rozpouštění NMR vzorků, čištění skleněných přístrojů, byret a pipet, apod.

Zahřátí kapaliny v nádrži ultrazvukové lázně výrazně přispívá k efektu čištění. Jednak s rostoucí teplotou roste rozpustnost většiny látek, dále zahřátá voda obsahuje daleko méně vzduchových bublin, které reagují s vytvářenými vakuovými bublinami. Čím méně tedy čistící kapalina obsahuje vzduchu, tím je také čistící efekt lepší a čistička vykazuje lepší výsledky. Optimální teplota při čištění ve vodě je obvykle okolo 50°C.

Jedním z běžných využití ultrazvukových lázní je odplynování kapaliny. Pokud je ultrazvuková vana naplněna kapalinou a uvede se do chodu. „Vakuové bubliny“, které se vytváří rychlými změnami v kapalině a reagují s bublinami rozpuštěného plynu v kapalině a tím dochází k velmi účinnému odplynování kapaliny.

Vybrané služby a produkty

Chemikálie a laboratorní vybavení

Santiago laboratorní vybavení se specializuje především na syntézu sloučenin na míru, velkoobjemový nákup chemických surovin a dovoz chemických specialit pro primární akademický výzkum.

Nenašli jste pro Vaši laboratoř, co hledáte?

KONTAKTUJTE NÁS

Import speciálních chemikálií

Počáteční objekt zájmů - syntéza na organických specialit na míru - se rozrostl přes import speciálních chemikálií pro průmyslové účely až po dodávání spotřebního zboží pro chemické laboratoře.

S odbornou profesionalitou nám vlastní, Vám rádi pomůžeme nalézt i ty nejspecifičtější produkty, které se explicitně nenacházejí v naší internetové nabídce.

Kontaktujte nás

Tel.: +420 776 750 591
Fax: +420 227 203 670

info@santiago.cz
 

Působíme po celé ČR.