SANTIAGO
CLABORATORY CHEMICALS
EQUIPMENT
×
 x 

Cart empty

 

PEG

Poly(ethylenglykol) (PEG), jinak známý jako poly(oxyethylen), nebo poly(ethylenoxid) (PEO), je syntetický polyether, který je snadno k dispozici v širokém rozsahu délky a tedy různých molekulových hmotností.

PEG polymery jsou amfifilní, rozpustné jak ve vodě, tak v mnoha organických rozpouštědlech (například, dichlormethan, ethanol, toluen, aceton, a chloroform). PEG o nízké molekulové hmotnosti (Mw <1,000)  jsou viskózní a bezbarvé kapaliny, zatímco PEG o vyšší molekulové hmotnosti jsou voskovité, bílé pevné látky s bodem tání úměrné jejich molekulové hmotnosti.

U PEG polymeru bylo zjištěno, že jsou netoxické a jsou schváleny FDA pro použití jako pomocné látky nebo jako nosiče v různých farmaceutických substancích, potravinách, apod.PEG medicialni aplikace Většina PEG s molekulovou hmotností < 1000 se rychle odstraní z těla v nezměněné podobě s dobou odstranění nepřímo úměrnou molekulové hmotnosti polymeru. Tato klíčová vlastnost v kombinaci s dostupností PEG s širokou škálou různých koncových funkčních skupin a jejich snadnou obměnou, přispívá k širokému použití PEG v biomedicínském výzkumu: podávání léků, tkáňového inženýrství, povrchové funkcionalizaci a mnoha dalších aplikací.

Publikace na dané téma:

1. Cao W. Coordination-responsive selenium-containing polymer micelles for controlled drug release Chem. Sci.,3, 3403-3408 (2012)

2. Xiong L., Shuhendler A.J., Rao J. Self-luminescing BRET-FRET near-infrared dots for in vivo lymph-node mapping and tumour imagingNature Communications,3, 1193 (2012)

Selected services and products

Chemicals and laboratory equipment

Santiago's laboratory equipment specializes in the synthesis of custom-made compounds, the bulk purchase of chemical raw materials and the import of chemical specialties for primary academic research.

Did not find what you are looking for for your lab?

CONTACT US

Import of specialty chemicals

The initial object of interest - the synthesis of custom-made organic specialties - has expanded through the import of specialty chemicals for industrial purposes to the supply of consumer goods for chemical laboratories.

Thanks to professional expertise, we can help you find the most specific products that are not explicitly found on our Internet

Contact us

Phone.: +420 776 750 591
Fax: +420 227 203 670

info@santiago.cz
 

We operate throughout the Czech Republic.