SANTIAGO
CLABORATORY CHEMICALS
EQUIPMENT
×
 x 

Cart empty

 

HPLC Vials

HPLC vialky a uzávěry uvedené v naší nabídce jsou navrženy, konstruovány a vyrobeny pro ​HPLC a LC/MS aplikace. V našem portfoliu naleznete vialky pro autosamplery různých objemů, od 0,3ul, přes 2ml, 5m, 10 ml až po 20ml s kompatibilními víčky se septy.

Lze si vybrat z 3 typů různých uzávěrů HPLC vialek: šroubovací, krimpovací a "snap-it"(zacvakávací).

Pro měření menšího množství vzorků nabízíme inserty a mikrovialky ze skla nebo polypropylenu s šroubovacím či zacvakávacím víčkem. Pro skladování vzorků, nabízíme lahvičky a víčka se silikonovým septem.

Nabízíme taky vialky na míru dle přání klienta, například vialky s ryskou. Pro více informací nás kontaktujte.

HPLC vialky-FAQ-Nejčastější dotazy

Selected services and products

Chemicals and laboratory equipment

Santiago's laboratory equipment specializes in the synthesis of custom-made compounds, the bulk purchase of chemical raw materials and the import of chemical specialties for primary academic research.

Did not find what you are looking for for your lab?

CONTACT US

Import of specialty chemicals

The initial object of interest - the synthesis of custom-made organic specialties - has expanded through the import of specialty chemicals for industrial purposes to the supply of consumer goods for chemical laboratories.

Thanks to professional expertise, we can help you find the most specific products that are not explicitly found on our Internet

Contact us

Phone.: +420 776 750 591
Fax: +420 227 203 670

info@santiago.cz
 

We operate throughout the Czech Republic.